Yeni MacBook Pro, yenilenen iPadOS ve daha fazlasının tanıtılacağı Apple WWDC 2021 etkinliği 7 – 11 Haziran tarihleri arasında tamamen çevrimiçi olarak düzenleyecek.

Apple, yıllık Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı (WWDC) 7 – 11 Haziran tarihleri arasında tamamen online olarak düzenleyecek. Apple, bu yıl ikincisi düzenlenen tamamen sanal olan Dünya Geliştiriciler Konferansına ev sahipliği yapıyor ve görünüşe göre şirket, olağan yazılım güncellemelerinin yanı sıra daha fazla donanım duyurusunu sıkıştırmayı planlıyor.

Apple’ın yeni ve daha güçlü bir M2 çipi ve Touch Bar gibi kötü niyetli özellikleri ortadan kaldıran ve HDMI bağlantı noktasını ve MagSafe’i geri getiren yeniden tasarlanmış bir MacBook Pro’ya yaslanarak WWDC’de profesyonel kullanıcıları geri kazanmaya çalışması bekleniyor. Bu yeni M2’nin iki katı işlemci ve GPU çekirdeğine sahip olduğu söyleniyor. Ayrıca şirketin bu yıl, daha güçlü bir iMac ve Mac Pro piyasaya süreceği konuşulan diğer dedikodular arasında.

WWDC 2021 Ne Zaman Başlıyor?

Geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle çevrimiçi düzenlenen etkinlik bu sene yine çevrimiçi olarak 7 Haziran saat 20:00 tarihinde başlayacak ve 10 Haziran’a kadar devam edecek. Açılış konuşmasının ardından, geliştirici oturumları 11 Haziran’a kadar Apple Geliştirici web sitesi veya Apple Geliştirici uygulaması aracılığıyla çevrimiçi olarak ücretsiz olarak izlenebilecek. Ayrıca Apple Youtube sayfasından da izlenebilecek.

WWDC 2021 Nerden İzlenebilir?