Türkiye’nin en büyük e-spor etkinliği İstanbul Tavla Turnuvası 10 Nisan’da başlıyor. Sosyal sorumluluğun ve büyük ödüllerin keyifli bir etkinlikle birleştiği turnuvaya özellikle gençlerin katılımı gün geçtikçe artıyor. Birincinin 50 bin TL ödül kazanacağı turnuva için heyecan doruğa çıkıyor.

İstanbul Tavla Turnuvası, en az 5.000 yıllık geçmişiyle bugün bile her kuşağın en eğlenceli aktiviteleri arasında bulunan tavlayı mobil cihazlara taşıyarak sokak hayvanları yararına bir sosyal sorumluluk etkinliği olarak gerçekleşecek. Tavla severler, İstanbul Tavla Turnuvası’na telefonlarından katılarak hem sokak hayvanlarını koruyacak hem de binlerce ödülden birini kazanma şansı yakalayacak. Turnuvanın birincisi 50 bin TL ödül kazanacak. Sokak hayvanlarına destek ise Hayvan Hakları Federasyonu’na (HAYTAP) bağışlanacak.

10-20 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek İstanbul Tavla Turnuvası; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Uluslararası Tavla Federasyonu, Vodafone Türkiye, Yemeksepeti, Tavla Stars ve Atölye Grup iş birliğiyle gerçekleşecek. Burcu Esmersoy, Alex De Souza, Fernando Muslera, Cedi Osman, Merve Oflaz gibi ünlü isimlerin de destek verdiği turnuva, katılımcılara bu isimlerle tavla oynayabilme fırsatı da sunacak.

Gençlerin heyecanı dorukta!

Tavla Stars oyunu, rekabetçi ve strateji odaklı kurgusuyla pandemi nedeniyle sıkılan gençler için  heyecan verici bir aktiviteye dönüşüyor. Turnuvanın ücretsiz bir şekilde mobil cihazlar üzerinden gerçekleşmesi de Türkiye’nin dört bir yanından katılımı mümkün kılıyor. Turnuvanın, sokak hayvanları yararına düzenlenerek sosyal bir fayda amacı taşıması ve katılımcılara binlerce büyük ödülden birini kazanma şansı sunması, gençler arasında katılım heyecanını artıyor.

Oyun, karikatürize edilmiş sempatik tasarımı ve üç boyutlu zarlarla gerçeğe en yakın zar atma deneyimi sunmasıyla da büyük ilgi topluyor. Rakip oyunlara göre çok daha detaylı oyuncu istatistik ve profilinin yer alması, turnuva boyunca diğer oyuncuların maçlarını izleyebilme ve izleyici listesini görebilme imkanı ve Alex De Souza, Burcu Esmersoy ve Muslera gibi ünlü isimlere karşı oynayabilme özelliği gençlerin ilgisini ve sosyal medya paylaşımlarını oldukça artırdı.

Tavla Stars %100 yerli ve şiddet içermiyor.

Türkiye’den yazılımcıların geliştirdiği Tavla Stars herhangi bir şiddet unsuru içermiyor. Oyun; 3 farklı işletim sistemi, mac OS, iOS ve Android üzerinde çalışabilen tek tahta oyunu olma özelliğiyle geniş bir erişilebilirlik vadediyor.

Turnuva; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Uluslararası Tavla Federasyonu, Vodafone Türkiye, Yemeksepeti, Tavla Stars ve Atölye Grup iş birliğiyle gerçekleşiyor. Burcu Esmersoy, Alex De Souza, Fernando Muslera ve Cedi Osman gibi ünlü isimlerin de destek verdiği turnuva katılımcılara bu isimlerle tavla oynayabilme fırsatı da sunuyor.

Katılım Ücretsiz

Turnuvaya katılmak isteyen, Google Play veya Apple Store üzerinden telefonlarına veya tabletlerine Tavla Stars oyununu ücretsiz indirebilecek. Turnuva boyunca katılımcılar ön eleme, eleme ve final turlarından geçecek. Turnuva ekibi katılımcılara güzel bir moral kazandırmak için katılımcıların sorularını Youtube Sayfasında ilgi çekici ve eğlenceli bir içerikle yanıtlıyor.

Ödüller cazip!

İstanbul Tavla Turnuvası’nda birinciye 50 bin TL, ikinciye iPhone 12, üçüncüye Ege’de denize sıfır konumlu Melek Hotels Bozburun’da 1 haftalık süreyle 2 kişilik tatil hediye edilecek. Sıralamada ilk 2.500’e giren katılımcılara ise 25 liralık Yemek Sepeti kuponu verilecek.

2020’de 5 bin ton mama bağışlandı.

Sokak hayvanları yararına düzenlenen turnuva geçtiğimiz yıl 76 ülkeden 21.940 tavla severin katılımıyla Guinness Dünya Rekorlarını kırmakla kalmayıp; turnuva sonunda sokak hayvanları derneklerine 5 bin ton mama bağışlandı.

Ulusal ve uluslararası ödüllerin sahibi oldu

Bir önceki yıl düzenlenen turnuva, etkinliklerin Oscar’ı Best Event Awards Bea World Experience töreninde Kar Amacı Gütmeyen / CSR Dijital / Hibrit Etkinliği kategorisinde ‘Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Etkinliği’ ödülünü kazandı. Ayrıca MMA EMEA SMARTIES 2020’de ‘Mobil Oyun, Oyunlaştırma ve E-Spor’ kategorisinde Bronz Ödül kazananı oldu. INFLOW Network Ödülleri ise turnuvayı 2020’nin ‘En İyi Oyun Etkileyici Kampanyası’ olarak adlandırdı. Turnuva, 2021 Digital Event Awards’ta da finale kaldı. Bu başarısıyla Türkiye’den finale kalan tek etkinlik oldu.

İstanbul Tavla Turnuvası’na katılım ve turnuva hakkında detaylı bilgi için www.tavla.istanbul adresini ziyaret edebilir, Tavla Stars Instagram sayfasını takip edebilir, tournaments@atolye.live adresine e-posta yollayabilirsiniz.