Ubisoft Nadeo’nun Trackmania oyunu, tüm yeni özellikler ve daha fazlasıyla konsollara geldi.

Ubisoft, Trackmania’nın artık Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation®4 ve PlayStation®5’e de çıktığını duyurdu. Oyuncular ayrıca PC’de Ubisoft Connect, Epic, Steam ve Ubisoft’un abonelik hizmeti olan Ubisoft+ üzerinden oyuna erişebilirler.

Efsanevi Trackmania, çapraz platform oyun ve çapraz ilerleme sayesinde her zamanki gibi heyecan verici yarışlarla konsollara geldi. Temmuz 2020’de PC için çıkış yapmasından bu yana oyun, yarış keyfini hissettirecek yeni özellikler sunarak zenginleşme arayışını sürdürdü.

Artık oyuncular, arkadaşlarına meydan okumak için her gün sunulan iki yarışmanın yanı sıra Dereceli ve Kraliyet olmak üzere iki farklı oyun moduyla takımca rekabet etmenin keyfini de çıkarabilirler. Yarışlardaki farklı ilerlemeleriyle oyuncular, sergiledikleri hünerlerin karşılığı olarak yeni prestij kaplamaları ve kupa kazanacaklar. Yeni zorluklar ve rekabet arayan oyuncular için topluluk tarafından düzenlenen birçok etkinliğe ek olarak, resmî bir e-spor pisti de mevcut.

Herkesin eğlenmesi adına oyuncular tarafından paylaşılan 2000’den fazla araba kaplaması, yaratıcılığın Trackmania topluluğunun güç kaynağı olduğunu gösterir. Oyun ayrıca oyuncular tarafından oluşturulan ve küratörlüğünü Ubisoft Nadeo’nun yaptığı 1000’den fazla pistle doludur. Ubisoft oyunlarından ilham alan yeni resim koleksiyonları, oyuncuların en sevdiği serilerle kulüpler oluşturmak ve özelleştirmek için kullanılabilir. Ayrıca, bu konsol lansmanı, kontrolcüler için özel olarak tasarlanmış Pist Düzenleyici moduyla geliyor; içeriğinde oynanışa ve stil oluşturmaya ayrılmış yüzlerce yeni bloğun dâhil olduğu, 3000’den fazla parçadan oluşan bir koleksiyon bulunuyor. Bu oyun sadece direksiyon başına geçenlere değil, izleyenlere de bir hayli keyif veriyor; 2021’den beri Trackmania, 30 milyon saat izlenme ile Twitch’te dünya çapında en çok izlenen 1. yarış oyunu oldu*. Trackmania’nın konsollara gelmesiyle hem eski hem de yeni oyuncu topluluğu, yarışın keyfini çıkaracak ve becerilerini hep birlikte test edecekler.