Riot Games CEO’u Nicolo Laurent’in eski asistanı, kendisine birden fazla taciz vakası olduğu iddiasıyla bir şikayette bulundu.

Vice.com‘un haberine göre; Sharon O’Donnell, 2020 yılının Temmuz ayında kovulmadan önce Riot Games Ceo’su Laurent’in yönetici asistanı olarak çalışıyordu. İddaya göre; Şirket CEO’su Nicolo Laurent karısı uzaktayken asistanı O’Donnell’i evine çağırıp ‘mastürbasyon yapmasını’ istedi ve onunla iç çamaşırı bedenini vb. cinsel içerikli konuşmalar gerçekleştirdi.

O’Donnell işe alındıktan kısa bir süre sonra Ceo Laurent tarafından taciz edilmeye başlandı. İşine son verilene kadar bu şekilde devam etti. Riot Games Ceo’su Laurent, O’Donnell’in “fiziksel görünümü hakkında yorum yapıp daha kadınsı olmasını“, “kadın çalışanlara çocuk sahibi olarak Covid stresiyle başa çıkmalarını söylemesini“, “O’Donnell’in büyük beden olduğunu ve daha sıkı bir vücut sevdiğini“, “kolunu etrafına dolayıp onunla seyahat etmesini“, “karısı uzaktayken mastürbasyon yapması gerektiği ve bu yüzden seks yapmaları gerektiği” gibi birçok tacizde bulunduğu belirtti.

Kovulma sebebini de bu teklifleri reddetmesine bağlayan Sharon O’Donnell, fazla mesai de dahil olmak üzere çalıştığı tüm saatler için kendisine ödeme yapılmadığını ve yemek molaları bile verilmediğini de iddia etti.

Bu durumun ortaya çıkması üzerine Riot Games, iddiaları araştırdığını ancak şu an için Laurent’in normal şekilde çalışmaya devam ettiğini açıkladı. Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Tencent‘in bünyesinde bulunan Riot Games, League of Legends ve Valorant oyunlarıyla tanınıyor. 2018 yılının Ağustos ayında da Riot Games için cinsel taciz ve eşitsizlik davası açılmış ve dava sonunda Riot Games 10 milyon dolar cezaya çaptırılmıştı. Bu dava da nasıl bir karar verilecek ileri ki günlerde göreceğiz.

Sharon O’Donnell şikayeti ile alakalı belge aşağıdadır:

17958378731-18