Ubisoft, hayranların en sevdiği etkinlik Rainbow is Magic’in, 29 Mart – 19 Nisan tarihleri arasında Rainbow Six Siege’e üçüncü kez geri döneceğini duyurdu.

Bop the Teddy” oyun modu artık oyuncuların arkadaş canlısı Mr. Bear’ı korumasını ve düşman Teddy’yi öldürmesini gerektiriyor. Fakat bir değişiklik var: Operatörler, her biri farklı ekipmanlara ve cana sahip arketiplere bölünecek. Presidential Plane haritası; en üst katta Güç Alanları, sonsuz yeniden doğma ve yeni açılan bir alanla tekrar geri geliyor. Neredeyse sıfır bekleme süresiyle yüksek tempolu bir oyuna sahip olan bu etkinlik sırasında oyuncular, diken üstünde olmalıdır.

Bu üç kategori, oyunculara çeşitli kargaşaya neden olacak farklı dövüş stili seçenekleri sunuyor. Speedy arketipinde Remah Dash yeteneği ve Stun Teddy Bear bombası bulunurken, Stronk arketipinde Shield ve Smoke Teddy Bear bombası bulunuyor. Son olarak Flexy arketipi, Adrenal Surge ve bir Explosive Teddy Bear bombası veriyor.

Rainbow is Magic etkinliği, hem Buck ve Kaid hem de geri dönen Sledge ve Thatcher için yeni paketlerin yanı sıra Signature paketinde özel bir dron görünümü ile birlikte geliyor. Ayrıca Blackbeard, Smoke, Montagne ve Tachanka için (hayranların en sevdiği Unicorn da dâhil) paketler geri dönüyor. Oyuncular kişiselleştirilmiş başlıklara, silah kaplamalarına ve üniformalara erişebilecek. Her operatörün özel, sınırlı süreli özelleştirme ögeleri, mağaza bölümünde 1680 R6 Kredisi karşılığında paketler olarak veya etkinlik paketleri aracılığıyla 300 R6 Kredisi ya da 12.500 Nam karşılığında satın alınabilir. Koleksiyon paketleri, oyuna girilerek ve haftalık görevleri tamamlayarak da ücretsiz olarak kazanılabilir.