Dünyanın dört bir yanından en iyi 16 takım, 17 – 20 Kasım tarihleri arasında 2.000.000 ABD doları tutarındaki ödül havuzundan paylarını almak için mücadele edecek

KRAFTON, Inc. tarafından düzenlenen yüz yüze bir PUBG: BATTLEGROUNDS turnuvası olan PUBG GLOBAL CHAMPIONSHIP 2022 (PGC 2022) Büyük Finalleri, 17 – 20 Kasım tarihleri arasında arka arkaya dört gün boyunca devam edecek. PUBG Esports’un en iyi takımlarından oluşan on altı kadro, 2.000.000 ABD doları tutarındaki ödül havuzundaki payları ve PGC 2022 şampiyonu olma şansı için 20 maç boyunca mücadele edecekler. Büyük Finaller canlı izleyici katılımı ile beraber Dubai Exhibition Center’da düzenlenecek.

Dünyanın dört bir yanından en iyi 32 PUBG Espor takımı, son iki haftadır PGC 2022 Büyük Finallerinde yer almak için karşı karşıya geliyor. Grup Aşaması, Kazananlar ve Kaybedenler Grupları ve zorlu Büyük Hayatta Kalma grupları ardından Büyük Finallere ulaşan ilk 16 takım: 

  • Avrupa: Natus Vincere, Twisted Minds, Question Mark, OVERPEEKERS, FaZe Clan, Entropiq
  • Asya: 17GAMING, KWANGDONG FREECS , Danawa e-sports, TakeMeAway Gaming
  • Amerika: eUnited, Yaho, Wildcard Gaming, 
  • Asya Pasifik: Daytrade Gaming, The Expendables, CERBERUS Esports 

Avrupa‘daki sekiz takımdan altısı Büyük Finallere katılmaya hak kazandı.

Natus Vincere, şimdiye kadar Avrupa takımları arasındaki en güçlü performansını sergiledi. Grup Aşamasındaki güçlü bir zaferden sonra, Asya Pasifik’teki Daytrade Gaming’i sadece 2 puan geride bırakarak Kazananlar grubunda az farkla bir zafer elde ettiler. NAVI her zaman Avrupa’nın en güçlü takımlarından biri olarak biliniyor ve hem Grup Aşamasında hem de Kazananlar Grubunda birinci olmanın bir benzeri daha önce görülmedi ve muhtemelen bu da onları, turnuvayı doğrudan kazanmak için potansiyel favoriler haline getiriyor.

Natus Vincere’nin hemen arkasında, hem Grup Aşamasını hem de Kazananlar Grubunu beşinci sırada bitirerek Büyük Finallere katılmaya hak kazanan Twisted Minds bulunuyor. Takım yıl boyunca, Avrupa bölgesinin en tutarlı şekilde üst sıralarda yer alan takımı olarak ün kazandı ve bu durum şimdiye kadar PGC 2022’de devam etmiş gibi görünüyor.

Etkileyici PUBG Continental Series 7 (PCS7) zaferinin ardından Question Mark, Grup Aşamasında yedinci sırada yer aldı fakat devamında Kazananlar Grubundan elendi. Takım bocalıyormuş gibi görünürken çarpıcı bir geri dönüş yaparak Kaybedenler Grubu 2’yi birincilikle bitirdi ve Büyük Finallerde hakkıyla bir yer kazandı.

OVERPEEKERS ve FaZe Clan, Büyük Finallere yaklaşırken benzer bir yoldan geçtiler – Grup Aşaması ve diğer aşamalar boyunca birçok başarı ve başarısızlıktan sonra, Büyük Hayatta Kalma grubunun sırasıyla 2. ve 3. maçlarını domine ettiler ve Büyük Finallere giden son yerleri ele geçirdiler.

PCS6’yı kazanan fakat PCS7’ye katılmaya hak kazanamayan Entropiq, PGC’ye getirecek bir kurtuluş hikayesine ihtiyaç duyuyordu ve sonunda kesinlikle elde ettiler. Büyük Finallerdeki yerleri, Büyük Hayatta Kalma Aşamasındaki son maçın son anlarına kadar çok belirsizdi. Yine de takım zorlukların üstesinden geldi ve Büyük Finallerde son yeri aldı.

Pubg Global Championship 2022 nasıl izlenir?

Oyun severler resmi PUBG: BATTLEGROUNDS Twitch ve PUBG: Esports YouTube kanallarında her maçı canlı olarak izleyebilecekler.

Tüm aksiyon PUBG: BATTLEGROUNDS yetenekleri Steven “Toffees” Pierce, Martin “Avnqr” Gøth, Tobias “TheNameIsToby” Wiinblad, Mike “Porosaurus” Navarro, Sam “Tech Girl” Wright, Matt “Matrym” Oates ve Clinton “Paperthin” Bader tarafından yorumlanacak.

Karşılaşmalar her gün 14:00 CET (16:00 TSİ) saatinde başlayacak ve 17 – 20 Kasım tarihleri arasında oynanacak. Diğer dillerdeki yayınlar için blog yazısını inceleyebilirsiniz.