Geliştirici Ighor July, Nvidia GeForce Now sunucusunda, bazılarının adını bile daha önce hiç duymadığımız binlerce oyunun gizli bir listesini buldu. Bu oyunlar arasında Playstation’a özel God of War PC sürümü de var.

Nvidia, The Verge haber kaynağına bunun gerçek bir liste olduğunu doğruladı. Ancak şirket bu listedeki oyunların yalnızca dahili izleme ve test için kullanıldığı spekülatif başlıklar içerdiğini iddia ediyor.

Geliştiriciye göre, GeForce Now istemcisinde nasıl göründüğünün bir ekran görüntüsü:

Grafik devi Nvidia’nın oyunlara piyasaya çıkmadan çok önce erişebildiğini biliyoruz. Sony’nin özellikle PC’deki PlayStation oyunlarından iyi para kazandığını da yaptığını biliyoruz. Hatta Sony, Horizon: Zero Dawn’ın PC’ye gelmesinde sonra maliyetinin yüzde 250’lik bir getiri gördükten sonra Uncharted 4’ün PC’ye geleceğini de duyurdu. Yani bu listeye inanmak için sebeplerimiz gerçekçi.

Ayrıca Nvidia’nın GeForce Now bulut oyun hizmetinde çok az anlam ifade edecek bir dizi Facebook’a özel Oculus Rift oyunu veya bir Titanfall sözü gibi oldukça güncel olmayan veya yerinde olmayan birçok isim de var. Bunun aslında popüler battle royale oyunu olan “GAMEapex_legends_-_titanfall”, diğer adıyla Apex Legends olduğunu net. Kingdom Hearts IV, BioShock 2022 ve benzeri isimlerin de var fakat bunlar sadece tahmin olabiliyor. Bütün bunlara rağmen God of War PC versiyonu diğerlerine oranla en sağlam sızıntı gibi görünüyor.

Nvidia’nın bu konuyla alakalı tam açıklaması:

NVIDIA, yalnızca dahili izleme ve test için kullanılan, hem yayınlanmış hem de/veya spekülatif başlıklar içeren, yetkisiz yayınlanmış bir oyun listesinin farkındadır. Listeye dahil edilmek, herhangi bir oyunun ne onaylanması ne de duyurulmasıdır.

NVIDIA, listeye erişimi kaldırmak için hemen harekete geçti. Hiçbir gizli oyun yapısı veya kişisel bilgi ifşa edilmedi. Yayınlanan oyun listesinin tamamınına buradan erişebilirsiniz.