“Monster Hunter” filminin yaklaşan galasından önce, Beşinci Filonun cesur avcıları, 4 Aralık’ta çıkacak Monster Hunter World: Iceborne™ oyununda filmden esinlenen Etkinlik Görevlerinde sınırlı bir süre içinde yer alabilir.

Paul W.S. Anderson’ın merakla beklenen filmi Milla Jovovich’in başrolünde yer alıyor ve dünya çapında 16 milyonun üzerinde satış yapan en çok satan video oyunu Monster Hunter: World’ü hayata geçiriyor. İki “Monster Hunter” dünyasının bir araya gelmesini kutlamak için oyuncular, Milla Jovovich’in Monster Hunter World: Iceborne’a getirdiği “Monster Hunter” karakterini görecekleri iki yeni fragmanı izleyebilir.

İki bölümden oluşan özel Etkinlik Görevinde, avcılar, ikinci bölümde devasa Greater Rathalos’un üstesinden gelmeden önce, ilk solo görev sırasında filmde tasvir edilen korkunç Black Diablos ile kafa kafaya gelebilirler. Avcılar, diş ve pençe ile savaşmaya hazırlanmalıdır, çünkü bu görevler yalnızca Ustalık Sıralamasına ulaşan oyuncular için geçerli olacaktır. Başarılı olacak kadar cesur olanlar için özel teçhizat, katmanlı zırh, yeni başlıklar, yeni bir arka plan ve Guild Card pozu gibi öğeler mevcut olacak. Ek olarak, 27 Kasım’dan itibaren tüm Iceborne oyuncuları, gelecek filmi kutlamak için oturum açma bonusu olarak faydalı öğelerle dolu sınırlı süreli bir eşya paketi talep edebilecekler.