Minecraft Dungeons’un piyasaya çıkan DLC’si Flames of the Nether, ücretsiz bir oyunsonu güncellemesiyle birlikte geliyor.

Minecraft Dungeons, Flames of the Nether ücretli bir DLC paketi ve adından da anlaşılacağı gibi Nether’de geçiyor. Bu DLC daha da fazla Minecraft zindanına sahip. DLC ile ayrıca altı göreve erişebiliyorsunuz. Eğer her şey yolunda giderse ve görevleri yapabilirseniz, size bir sürü yeni silah, teçhizat ve eser(artifacts) kazandırıyor. Tabi ki bu ganimetleri elde etmek için bir grup yeni Nether temalı düşmanı öldürmeniz gerekiyor.

17 TL gibi bir fiyattan satılan Flames of the Nether DLC’si size ayrıca önemli bir ücretsiz güncelleme de getiriyor. Bu ücretsiz eklemeler çoğunlukla oyun bittikten sonra sizi oyunda tutmak için ayarlanmış şeyler. Bunun en büyüğü Ancient Hunts(Antik Avlar). Prosedürel olarak oluşturulmuş bu görevlere oyunsonunda erişebiliniyor. Doğal olarak bu görevlerde daha nadir eşyalarla ödüllendirilme şansı daha yüksek. Ancak ‘Gilded’ adlı yeni bir nadirlik kademesine ait eşya bulmanın tek yolu bu oyunsonu görevlerini yapmak.

Gilded(Yaldızlı) eşyalar yalnızca daha önce karşılaştığınız düşmanların süper güçlü versiyonları olan Ancient Mobs(Antik Çeteler)den düşüyor. Ayrıca Antik Avlar, Gilded ürünlerde uzmanlaşmış Piglin tüccarı tarafından kabul edilen yeni bir para birimi olan altın elde etmek için en iyi yer.

Şu anda aktif olan Flames of the Nether DLC’si ile ilgili ekstra bilgilere bu blog yazısından ulaşabilirsiniz. Bu arada bahsettiğimiz ücretsiz güncelleme ve Flames of the Nether 17 liraya satın alınıp oynayabilmek için oyunun resmi satış sayfasını ziyaret edebilirsiniz.