Geçmişte uçuş simülasyonu denilince akla gelen ilk isim Microsoft Flight Simulator yeni oyunu ile oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor.

Asobo Studios, havacılık oyunlarına gönül vermiş oyuncuların göz bebeği olan Microsoft Flight Simulator 2020 çıkış tarihini ve Türkiye fiyatının ne olacağını duyurdu.

Uzunca bir süredir oyun içi resim ve videolarının sızdırılmasından sonra yapımcı firma Asobo Studios tarafından oyunun 18 Ağustos’ta PC kullanıcıları için satışa sunulacağını açıkladı. Oyunun çıkış tarihinin duyurulmasıyla birlikte Türkiye satış fiyatları da belli oldu.

Microsoft Flight Simulator 2020 Standart Edition sürümü Xbox Game Pass üstünden erişilebilecek. Xbox Game Pass’e abone olmayan oyuncular için 350 TL fiyat ile satışa çıkacak. Xbox Game Pass’e dahil olmayan Deluxe Edition sürümü 500 TL, Premium Deluxe Edition sürümü ise 725 TL’ye satılacak. Paketler arasında daha fazla uçak ve havaalanına erişim gibi farklılıklar olacak.

Oyunun fiziksel kopyası 10 DVD gibi devasa bir paket olarak satılacak. Bu DVD’lerin toplamı 90 GB yer tutacak ve yüklendiğinde 100 GB gibi devasa bir boyuta çıkacak. Oyunu dijital satın alan oyuncuların internet hızına göre indirme bayağı zaman alacağa benziyor.

Yapımcı firma özellikle grafikler, gerçekçi ve detaylı şehirlerle oyuncuların daha önce yaşamadıkları bir deneyim yaşatmayı hedefliyor. Biz oyuncuların yapması gereken çıkış tarihi olan 18 Ağustos’u beklemek.

Microsoft Flight Simulator Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel i5-4460, Ryzen 3 1200

Ekran Kartı: NVIDIA GTX 770, Radeon RX 570

Bellek: 8 GB RAM, 2 GB VRAM

Depolama Alanı: 150 GB HDD

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel i5-8400, Ryzen 5 1500X

Ekran Kartı: NVIDIA GTX 970, Radeon RX 590

Bellek: 16 GB RAM, 4 GB VRAM

Depolama Alanı: 150 GB SSD