IO Interactive, kod adı Project 007 olan bir James Bond oyunu üzerinde çalıştığını duyurdu. Tanıtım videosu yayınlanmasına rağmen oyun hakkında hiçbir detay verilmiyor. Videoda tüm James Bond filmlerinden klasik silah odası açılış sekansının bir versiyonu görülüyor. Ayrıca bu videoda oyunda bir karakterin eldiven giyeceğini ve mermilerin olacağını söyleyebilirsiniz ama hepsi bu.

Oyunun web sitesinde şu metin bulunuyor: “Project 007(İş Başlığı) IO Interactive tarafından tarafından geliştirilip yayınlanacak yepyeni bir James Bond video oyunu olacaktır.

Tamamen orijinal bir Bond hikayesine sahip olan oyunda, oyuncular James Bond ana hikayesinde 00 statüsünü kazanmak için dünyanın en sevilen Gizli Ajanının yerine geçecekler.

IO Interactive, bu heyecan verici ve benzersiz oyun ünvanını oluşturacak ekibe katılmak için dünyanın dört bir yanından seçkin yetenekleri işe alıyor.”

Bu metnin altında da bir katıl butonu mevcut. Aslında bu açıklama son derece önemli bir şeyi ima ediyor, o da Bond’un IO Interactive imzalı oyununun film evreniyle bağlantılı olmayacağı olarak betimlenebilir. Şu anda James Bond karakterine hayat veren son oyuncu Daniel Craig’in ilk James Bond filminde 00 statüsünü kazandığını görmüştük. Görünen o ki oyun serisi, popüler İngiliz ajan film serisinin köklerine inerek oyunculara temelden bir bağlantı kuracak.

IO Interactive, sevilen gizlilik oyunu Hitman’in geliştiricisi. Zaten bir James Bond yapılacaksa bunu IO Interactive yapması gerektiği ilk tercih olurdu.