Fire Emblem serisi, son 30 yıldır stratejik ve taktiksel oynanışı, merak uyandıran hikayeleri ve çarpıcı karakterleri ile oyuncuların dikkatini çekti. Şimdi, Prince Marth’ın maceralarını takip eden ve onlarca yıla yayılan bir franchise başlatan orijinal 8 bitlik oyun Fire Emblem: Shadow Dragon & the Blade of Light, ilk kez Japonya dışında satışa sunulacak. 4 Aralık’ta Fire Emblem: Shadow Dragon & the Blade of Light, Nintendo Switch ailesi için sınırlı bir süre için Nintendo eShop’tan satın alınabilecek.

Yeni özellikler ile Fire Emblem serisinin klasik oyununu ve kökenini ilk kez deneyimleyin

Avrupa’daki oyuncular Marth’a ilk olarak Super Smash Bros. serisinde bir savaşçı olarak tanıtılmışken, bu cesur prensin hikayesi aslında Japonya’nın Fire Emblem serisindeki ilk oyunu Fire Emblem: Shadow Dragon & the Blade of Light ile başlıyor. Oyunun Nintendo Switch için yeni sürümü, ilk İngilizce yerelleştirmesini içeriyor ve yeni nesil oyuncular için taktik RPG klasiğini hayata geçiriyor. Bu sürüm ayrıca, taktikçilerin zorluğa kendi hızlarında yaklaşmalarına olanak tanıyan geri sarma, hızlı ileri sarma ve kaydetme durumları gibi özellikler de içerecek.

Marth’ın tehlikeli yolculuğu boyunca oyuncular, her savaş alanı çatışmasının gidişatını değiştirebilecek benzersiz özelliklere sahip düzinelerce karakter arasından dikkatlice seçim yaparak ordularını çeşitli stratejiler uygulamak için şekillendirebilirler. Marth, Archanea Krallığı’na barışı sağlamak için yaptığı destansı seferde kutsal Falchion kılıcını ve mistik Ateş Amblemini elde edebilecek mi?