Gücüne güç katarak büyümeye devam eden Epic Games, bir anda popüler olan şirin oyun Fall Guys’ı yapan stüdyo Mediatonic’i satın aldı.

Epic Games, Fall Guys geliştiricisi Mediatonic’in ana şirketi Tonic Games Group’u satın aldığını duyurdu. Epic Games CEO’su Tim Sweeney yaptığı açıklamada, “Epic’in metaverse(kalıcılık) inşa etmeye yatırım yaptığı bir sır değil ve Tonic Games bu hedefi paylaşıyor” dedi.

Tonic Games Group CEO’su Dave Bailey‘de, “Tonic Games Group’ta sık sık herkes kendileri için yapılmış gibi hisseden bir oyunu hak ediyor deriz. Epic’te de bizim için yapılmış bir ev bulduğumuzu hissediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Epic Games, Fall Guys’ın satın alımdan etkilenmeyeceğini ve olduğu gibi kalıp yayın hayatına devam edeceğini de belirtti. Oyunun yapımcısı Tonic Games Group, oyuncuların bu satın alınmadan sonra çok merak ettiği bazı konulara da SSS(Sıkça Sorulan Sorular) kısmından cevap verdi. Cevaplar şunlar; Fall Guys Steam’da kalmaya devam edecek. Ayrıca Fall Guys premium paketinin ücretsiz olması gibi bir durum da şimdilik bulunmuyor.

Tabi ki bu durum, sonra ki süreçte Epic Games Store’da haftalık ücretsiz oyunlar arasında verilmeyeceği anlamına da gelmiyor.