Football’u dünya genelinde genişletmek ve geliştirmek amacıyla hareket eden Electronic Arts, FC FUTURES’ın tanıtımıyla birlikte topluluk futboluna büyük bir yatırım planı duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde marka kimliği, logosu ve geleceği vizyonunu tanıtan EA SPORTS FC’nin hemen ardından duyurulan bu plan, önümüzdeki üç yıl içinde birçok futbol projesine yatırım yapılmasını sağlayacak. EA SPORTS Pazarlama Başkan Yardımcısı David Jackson, EA SPORTS FC’nin futbolun olumlu geleceğine yönelik bir sembol olduğunu belirtirken, dünya genelindeki futbol örgütleri ve ikonlarla işbirliği yapmaktan ve yeni nesil genç futbol tutkunlarını ilham vermeyi ve futbola olan sevgilerini artırmayı dört gözle beklediklerini ifade etti.

EA Sports EA FC Futures Rocky and Wrighty Arena 11 April 2023 Picture By Mark Robinson.

İngiliz efsanevi futbolcu Ian Wright’ın katılımıyla gerçekleştirilen The Rocky and Wrighty Arena, EA SPORTS, Premier Lig, FA ve Birleşik Krallık Futbol Vakfı ile işbirliği içinde düzenlenen FC FUTURES’ın ilk etkinliği olacak.

Amaç, bölgedeki gençlere futbol erişimi sağlamak ve yeni nesil oyuncuları ilham vermek. FC FUTURES, genç oyuncular ve topluluk antrenörleri tarafından çevrimiçi olarak görüntülenebilecek ve antrenman planlarında kullanılabilecek beş dilde geliştirilmiş bir halk eğitim uygulama kütüphanesi oluşturacak. Bu kütüphane bu yıl kullanıma sunulacak.

Bunun yanı sıra, FC FUTURES, vakıflar, federasyonlar ve ligler aracılığıyla mevcut sahaların yenilenmesine ve yeni sahaların oluşturulmasına yardımcı olarak futbol tutkunlarının futbola erişimini kolaylaştıracak. FC FUTURES ayrıca, top, forma, koni ve eğitim araçları gibi temel futbol ekipmanlarına yatırım yapacak. UEFA, topluluk düzeyinde futbolu desteklemek için EA SPORTS ile çok yıllık bir ortaklık kurdu. UEFA Teknik Gelişim Başkanı Frank K. Ludolph, “UEFA teknik eğitim uzmanlarımızın ekibi aracılığıyla, uzun vadeli ortağımız EA SPORTS ile birlikte futbola olan desteğimizi artırmak istiyoruz” dedi. Ian Wright ve dünya çapında ünlü Chelsea Kadın Futbol Takımı Menajeri Emma Hayes, EA SPORTS ile birlikte daha fazla futbol desteği sağlamak için çalışacak ilk FC FUTURES elçileri olacak.