Haziran 6, 2023 tarihinde piyasaya sürülecek olan Diablo IV oyunu, altın statüsüne ulaştı! Merakla beklenen bu oyun, türünün dördüncü bölümü olarak oyuncuları Sanctuary’nin karanlık dünyasına bir kez daha davet ediyor.

Diablo Genel Müdürü Rod Fergusson, “Altın statüsüne geçmek, bu ikonik serinin yeni nesil versiyonunu hazırlamak için çok çalışan inanılmaz Diablo IV ekibi için önemli bir dönüm noktası. Bu, 6 Haziran’daki lansmanımıza doğru atılan somut ve anlamlı bir adım” diyor. “Oyuncular, serinin hayranları veya ilk defa katılanlar fark etmeksizin, oyunun tamamını keşfetmek için sabırsızlanıyorlar. İnanılmaz hikayesi, karakter sınıfları ve yapıları, oyunun sonu ve Sanctuary’nin karanlık dünyasının sunabilecekleri gibi birçok aktivite oyuncuları bekliyor.

“Going Gold” terimi, bir video oyununun lansman sürümünün geliştirilmesinin tamamlandığını duyurmak için kullanılır ve Diablo IV’ün dünya genelindeki oyunculara gönderilmesinde önemli bir adım anlamına gelir. Oyuncular, Kutsal Anne Lilith’ten Sanctuary’nin karanlık ve gotik dünyasını kurtarmak için savaşa katılabilirler ve yol boyunca canavarların üzerindeki şeytani ordularla mücadele edebilirler.

Cehennemden altın vurgular

– Kendi Yolunuzda Oynayın: Oyuncular istedikleri karakter fantezisini yaratmak için her zamankinden daha fazla seçeneğe sahipler; beş farklı karakter sınıfı, bir dizi kozmetik ve beceri arasından seçim yapabiliyor ve dünyada istedikleri yolu izleyebiliyorlar.

– Açık Dünya Oynanışı: Tam bir hikaye senaryosu, 120’den fazla zindan, düzinelerce yan görev, dünya patronları ve keşfedilecek tonlarca arazi ile tamamlayın. 

– Yeni Oyun Sonu Sistemleri: Oyuncular devasa paragon tahtaları, PvP bölgeleri, Nightmare Dungeons and Helltides ve Tree of Whispers aracılığıyla oyun sonunda büyümeye ve becerilerini test etmeye devam edebilirler.