Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla’nın yeni büyük genişletmesi Dawn of Ragnarök’ün 10 Mart’ta çıkacağını duyurdu. Dawn of Ragnarök, tüm ana oyun sahipleri için 179₺ karşılığında ayrı olarak satışa sunulacak.

Ubisoft Sofia liderliğinde geliştirilen Dawn of Ragnarök, Assassin’s Creed Valhalla için çıkış sonrası 2. yıl desteğini sürdüren bir sonraki büyük genişletme paketi. Bu genişletmede Eivor, İskandinavların savaş ve bilgelik tanrısı Odin olarak kaderiyle yüzleşmelidir. Cüce krallığı Svartalfheim çöküyor ve bu kaosun ortasında Odin’in sevgili oğlu Baldr, öldürülemez ateş devi Surtr tarafından esir alınmıştır. Dawn of Ragnarök’te oyuncular, mitolojik zıtlıklar dünyasında umutsuz bir kurtarma görevine girişerek efsanevi Viking destanlarına devam ederken yeni ilahi güçleri kullanabilecekler.

Ayrıca Assassin’s Creed Crossover Hikâyeler, Ubisoft Quebec ve Ubisoft Montreal ile yakın iş birliği içinde yönetilen serideki ilk çapraz oyun projesi olarak duyuruldu. İçerik, hem “İki Assassin’s Creed kahramanı bir araya geldiğinde ne olur?” sorusunu yanıtlamayı hem de oyunculara benzersiz bir hikâye deneyimi sağlamak için bu Assassin’s Creed kahramanları arasındaki zaman ve mekân bağlarını keşfetmeyi amaçlıyor.

Assassin’s Creed Crossover Hikâyeler, 14 Aralık’ta ilgili ana oyunların sahiplerine ücretsiz olarak sunulacak. Assassin’s Creed Valhalla’da bir hikâye ve Assassin’s Creed Odyssey’de de bir hikâye bulunacak. Bu hikâyeler, zengin bir hikâye akışının yanı sıra keşfedilecek yeni ortamlar içeriyor ve iki oyunun kahramanları arasındaki bağları araştırıyor. Assassin’s Creed Valhalla hikâyesi “A Fated Encounter” için oyuncular, yerleşim alanlarını 4. seviyeye yükseltmiş ve Eivor’un Valka’nın Ravensthorpe’a taşınmasına yardım ettiği “A Wise Friend” görevini tamamlamış olmalıdır. Assassin’s Creed Odyssey hikâyesi “Those Who Are Treasured”a erişmek için oyuncuların, Bölüm 1’i tamamlamaları ve Megaris’e ulaşmaları gerekir ancak spoiler yememeleri için oyuncuların ana oyunun üç hikâye dizisini (Family, Cult of Kosmos ve Mythology) bitirmeleri öneriliyor.