16 takım, 30 Eylül – 2 Ekim ve 7 – 9 Ekim tarihleri arasında 250.000 ABD doları tutarındaki ödül havuzundan paylarını almak için mücadele edecek.

KRAFTON, Inc.’in tarafından düzenlenen çevrimiçi bir PUBG: BATTLEGROUNDS turnuvası olan PUBG Continental Series 7 (PCS7) Avrupa için Büyük Finaller 30 Eylül – 2 Ekim ve 7 – 9 Ekim tarihleri arasında altı gün boyunca sürecek ve takımlar 250.000 ABD doları tutarındaki ödül havuzundan pay almak için 30 maç boyunca mücadele edecekler. Turnuva, ekiplerin Kasım ayının başında Dubai’de düzenlenecek olan PGC 2022’de yer almalarına yardımcı olacak PUBG Global Championship (PGC) Puanları kazanmaları için son şansı sunuyor. PCS7 Avrupa şampiyonu, biriken toplam puanlara bakılmaksızın direkt olarak PGC 2022’de yer alma hakkına sahip olacaktır.

PUBG Continental Series 7 Avrupa Playoff Özeti

32 takım playoff’larda yer aldı ve bunlardan 16’sı Büyük Finallere katılmaya hak kazandı. Grup Aşamasında OVERPEEKERS ve Northern Lights kendi gruplarında üstünlük sağlarken, NAVI, Austrian Force, ACEND, ENCE ve Question Mark – hepsi çok güçlü performanslar sergilediler. Woo, çok çekişmeli bir maç ortaya koydu ve Bystanders’tan sadece iki puanlık bir avantajla Büyük Finallere yükseldi.

Eleme Aşamasının ilk gününde, win or die takımı şaşırtıcı bir 49 eleme ve üç tavuk yemeği ile üstünlük sağladı. FaZe Clan genel sıralamada ikinci olurken, HOWL, FUT Esports, Fella’s ve Polish Power da Büyük Finallere katılmaya hak kazandı. Geriye kalan iki slotun kaderi, Son Şans aşamasında belirlendi. Gün sürprizler ve üzüntülerle dolu geçerken, ortalık sakinleştiğinde Team Exalt ve Stardust kazananlar oldu.

PUBG Continental Series 7 Avrupa Pick’em Challenge

PC ve konsol oyuncularının PUBG: BATTLEGROUNDS’ta 7 Ekim tarihine kadar PCS7 eşyaları satın alabilecekleri Pick’em Challenge PCS7 ile beraber geri döndü. PCS7 eşyaları PUBG net satışlarının %30’u ödül havuzuna eklenecek ve en son sonuçlara göre takımlara dağıtılacak. Ayrıca PC oyuncuları, Pick the Winner ve Team Faceoff mücadelelerinde kazananları tahmin etmek için kullanabilecekleri oylama kuponları alacaklar. Kazanan takımları doğru bilenler, özel PCS7 eşyalarıyla değiştirilebilecek Esports puanları alacaklar. Oylama kuponları ve Espor puanları, turnuva sırasında resmi kanallarımızı sadece izleyerek ve etkileşim kurarak da kazanılabilir. PCS7 Avrupa için Pick’em Challenge oylama dönemi 26 Eylül – 7 Ekim tarihleri arasında sürecek. Pick’em Challenge hakkında daha detaylı bilgiyi PUBG Esports blog yazısından öğrenebilirsiniz.

PUBG Continental Series 7 Avrupa Büyük Finaller nasıl izlenir?

Oyun severler resmi PUBG: BATTLEGROUNDS Twitch ve PUBG: Esports YouTube kanallarından her maçı canlı olarak izleyebilecekler. Aksiyonu tüm detaylarıyla anlatacak olan PUBG: BATTLEGROUNDS Yetenekleri: Marten “Avnqr” Gøth, James “Kaelaris” Carrol, Richard “Saga” Sharples, Mike “hypoc” Robins ve Tobias “TheNameIsToby” Wiinblad.

Karşılaşmalar ayrıca resmi PUBG: BATTLEGROUNDS TR YouTube ile Twitch kanallarında yetenekli yorumcular ile beraber Türkçe olarak da yayınlanacak: Mustafa “Fanius” Gültekin, Timur “Timurleng” Günay, Arda “Tropik” Bayram, Utku “Utimik” Taşyürek, Buğrahan “Wreckage” Şevke.

Ayrıca oyun severlerin yetenekli yorumcular ile keyifli vakit geçirebilmesi için resmi PUBG: BATTLEGROUNDS DE Twitch kanalında bir Almanca yayın da gerçekleşecek: Patrick “InviSan” Schadewitz, Kathryn “Lady_de_Rose” Eykelen, Daniel “Rubal8er” Rubalcado, Adnan ”Souljah87” Rashid, Klaus “Trauni” Parzinger.

PUBG Continental Series 7 Avrupa Büyük Finaller tarihleri

Her gün 19:00’da (CEST) başlayacak maçlar 30 Eylül – 2 Ekim ve 7 – 9 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.