Nothing, şirketin kurucusu Carl Pei’nin yaptığı açıklamaya göre, 27 Temmuz saat 11:00’de ilk gerçek kablosuz kulaklık çifti Nothing Ear’i duyuracak.

Bu lansman haberi, ilk duyurulan Haziran lansman tarihinden yaklaşık bir ay sonra geliyor. Nothing kulaklıklarının dikkat çekmesinin sebebi şirket ismindeki anlamla aynı özelliklere sahip olacağı olması. Bildiğiniz gibi şirketin ismi Nothing anlam olarak hiç birşey demek. Bu yüzden lansmanı yapılacak kulaklıkların da bu anlama yakışır olmasını bekliyoruz. Ayrıca Nothing’in kurucusu Carl Pei, geçen yıl yollarını ayırdığı OnePlus’ın kurucu ortaklarından biri olarak biliniyor. OnePlus kısa sürede büyük başarılar yakalamış bir şirket.

Nothing kulaklık ile ilgili ayrıntılar zayıf ancak şirket son birkaç ay içinde birkaç ayrıntı verdi. Bu ayrıntılara göre kulaklıklar şeffaf malzemeler içeren ‘soyulmuş bir estetiğe’ sahip olacak ve Teenage Engineering ile işbirliği içinde tasarlanacak. Ancak Nothing kulakiçi kulaklıklarının teknik özellikleri hakkında bilgi henüz paylaşılmış değil.